אלוקובונד

מה זה אלוקובונד?

אלוקובונד הוא לוח מרובד בעובי כולל של 4 מ"מ, אשר מורכב משני גיליונות אלומיניום בעובי 0.5 מ"מ כל אחד, ביניהם ליבה תרמו-פלסטית בעובי 3 מ"מ. הלוח משמש בעיקר לצורך חיפוי מבנים, אך גם למגוון יישומים אדריכליים, שילוט וכדומה. הלוח מגיע במגוון רחב של גוונים ומרקמים והוא מאפשר עיבודים שונים כגון חיתוך, חירור, ניקוד, כיפוף, תלת מימד ועוד. כל אלו מאפשרים חופש יצירה רחב.

קבוצת ענק משווקת פחי אלוקובונד מתוצרת ETALBOND-ELVAL אירופה, ברמת גימור 3 שכבות צבע PVDF, עמידים לאש באישור מכון התקנים הישראלי, במבחר גוונים הזמינים במלאי, וכן גוונים ומרקמים ייחודיים בהזמנה מיוחדת. מפעל העיבוד המתקדם שלנו מאפשר לעבד את החומר בהתאם לתוצר הרצוי ובדיוק מושלם.
באפשרותכם לרכוש מאתנו את חומרי הגלם גם ללא שירותי העיבוד, במידות גמישות ובגוונים המותאמים לצורכי הפרויקט שלכם.

כל מה שצריך לדעת על פחים מרוכבים אלוקובונד / ETALBOND

לוח מרובד כדוגמת אלוקובונד (ACP- aluminum composite panel) בעובי כולל של 4 מ"מ, מורכב משני גיליונות אלומיניום בעובי 0.5 מ"מ כל אחד, וביניהם ליבה תרמו-פלסטית בעובי 3 מ"מ, אשר עשויה להכיל מטען מינרלי (ישנן מספר סוגי ליבות אשר יפורטו בהמשך). על פי רוב, סגסוגת האלומיניום של הגיליון הקדמי היא EN AW 3105  ושל גיליון האלומיניום האחורי 1000. קרי, לוח אלוקובונד מכיל רק 25% אלומיניום ו-75% ליבה תרמו-פלסטית.

הגימור העליון ייצבע בדרך כלל בשלוש שכבות צבע Kynar 500 PVDF עם עמידות לתנאי חוץ אשר מתאימים לאקלים הישראלי, אך ניתן גם למצוא צבעים ומרקמים שונים, שאינם PVDF ומיועדים למגוון יישומים, המספקים פתרונות הניתנים להתאמה למגוון תחומי אדריכלות ויישומים אחרים.

האלומיניום הוא האלמנט השלישי בשכיחותו המצוי בקרום כדור הארץ. במצבו הטבעי הוא מצוי בסיליקטים רבים, ומופק מהמינרל המכונה בוקסיט, סלע בעל תכולת אלומיניום גבוהה. צפיפות נמוכה ועמידות בפני קורוזיה, בנוסף להיותו מוליך טוב, הופכים אותו למרכיב שימושי במיוחד בתהליכים תעשייתיים רבים.

לוח אלוקובונד מיוצר על ידי תהליך למינציה רציף, שבו יריעת החומר המרכיב את הגרעין נמחץ ונדחס בין שני גיליונות אלומיניום, העטופים בניילון הגנה בחלקו העליון, ופריימר בחלקו התחתון. הלוח שוקל 7.6 קילוגרם למטר מרובע.

הדמיית מבנה ההרכב של אלוקובונד
הדמיית מבנה ההרכב של אלוקובונד – אלוקובונד מורכב משני גיליונות אלומיניום בעובי 0.5 מ"מ כל אחד, ביניהם ליבה תרמו-פלסטית בעובי 3 מ"מ.

סוגי ליבה של אלוקובונד

ישנם שלושה סוגי ליבה המתאימים ליישומים שונים. בישראל הליבה המאושרת והנפוצה ביותר לחיפוי חוץ למבנים היא  FR- Fire Retardant, באישור מכון התקנים הישראלי, תקן 755.

PE Panel

לוח PE מורכב משני יריעות אלומיניום וליבה פנימית של שרפים תרמופלסטיים (פוליאתילן בצפיפות נמוכה). בין המאפיינים שלו, אנו יכולים להדגיש את קלילותו, את המישוריות שלו וחוסר שינוי הצורה בתנאי לחות. בנוסף לזה, ניתן לעבד ולשנות אותו בקלות, והוא מתאים במיוחד לדוכנים, מציגים, תערוכות, מטבחים ועוד.

FR Panel

לוח FR (מעכב אש), מכיל ליבה מעכבת אש פנימית העשויה שרפים תרמופלסטיים עם מטען מינרלי. תגובתו לסיווג האש B-s1, d0 (על פי UNE EN 13501-1: 2007) ולסיווג על פי 755 של מכון התקנים הישראלי, הופכת אותו לחומר הנפוץ ביותר בישראל ליישומים אדריכליים.

A2 Panel

זהו לוח שאינו דליק המורכב מליבה מינרלית שפותחה במיוחד בכדי לעמוד בדרישות הרגולטוריות הגבוהות ביותר של סיווג אש. תגובתו לסיווג אש A2-s1, d0 (על פי UNE EN 13501-1:2007), הופכת אותו לפתרון החיפוי האידיאלי והיקר ביותר. בישראל השימוש בו אינו נפוץ.

צבעים וגימורים של אלוקובונד

לוח אלוקובונד מאפשר מגוון רחב של גימורים שונים וניתן להתאים אותו לכל גוון RAL. עם הזמן נוספו גימורים מיוחדים, מרקמים שונים, דמוי עץ או בטון, מראה, פטינה, נחושת, חלודה, אבן, שיש, מטאלי, מחליף צבעים ועוד.

(Fluorinated polyvinyl) PVDF

זהו הגימור הפופולרי והמומלץ ביותר ליישומים אדריכליים. החומר הוא בשיעור של 70/30 שרף ויש לו יכולת כיפוף גבוהה יותר, עמידות טובה יותר והגנה מפני קרני UV.

FEVE (Lumiflon)

זהו סוג של ציפוי בעל מבנה דומה מאוד ל- PVDF, אך עם קשיות רבה יותר ופחות גמישות, אשר מאפשרים להשיג טווח ברק גדול יותר.

HDPE (High Durability Polyester)

צבע זה מאפשר טווח ברק גבוה וכמה סוגי גימורים ומרקמים מיוחדים.

מידות של אלוקובונד

את לוחות האלוקובונד ניתן להשיג ברוחב סטנדרטי של 1000/1250/1500 מ"מ ובמקרים חריגים ניתן גם לבצע הזמנה מיוחדת ברוחב 2000 מ"מ.
אורך הלוחות משתנה וניתן להתאימו לדרישות הלקוח, עד לאורך מומלץ של 5000 מ"מ.

למה משמשים לוחות האלוקובונד

לוחות אלוקובונד משמשים בעיקר לחיפוי מבנים, פרסום ושילוט, ועל כן חשוב להקפיד ולדרוש לוח עם ליבה לעמידות באש (fire retardant), לרבות אישור מכון התקנים 755 ובחירת יצרן אירופאי אשר שם דגש על שימוש בחומרי גלם וצבעים איכותיים ביותר כגוןPPG  או שווה ערך, עם שלוש שכבות צבע.

אפשרויות עיבוד של לוחות אלוקובונד

פחי האלוקובונד מאפשרים מגוון רחב של אפשרויות עיבוד כגון, חיתוך, חירור, ניקוב, חירוץ עירגול וכיפוף. בניגוד לחומרים אחרים אשר אינם ניתנים לכיפוף, כגון לוחות  HPL/  Fundermax וכדומה, לוחות האלוקובונד מאפשרים ליצור אלמנטים תלת ממדיים בשלל דוגמאות, כך שניתן לבצע בין היתר גם חיפוי מעטפת תלת ממדית מרשימה למבנה.

חיפוי באלוקובונד בבית החולים רמב"ם בחיפה
חיפוי באלוקובונד בבית החולים רמב"ם בחיפה

אוורר טבעי וניצול אנרגטי

מעטפת בניין העשויה מפח מרוכב או מפח אלומיניום SOLID – 2 מ"מ, יוצרת מערכת אוורור טבעית אשר שומרת על טמפרטורה יציבה המביאה ליעילות אנרגטית גבוהה יותר בהשוואה למערכות קונבנציונאליות אחרות, כך שבמהלך הקיץ, החום מתפנה, האוויר מתחדש והטמפרטורה יורדת. בחורף זרימת האוויר מאטה, ושומרת על החום.

מה ההבדל בין מעטפת אלומיניום SOLID – 2 מ"מ למעטפת אלוקובונד?

אלומיניום SOLID 2 מ"מ אלקובונד מרוכב 4 מ"מ
מכיל 100% אלומיניום מלא מכיל 75% ליבה התרמו-פלסטית ורק 25% אלומיניום

סגסוגת איכותית H42 מסדרת 5754 (2.6%Mg)

מתאימה לסביבה ימית

סגסוגת נחותה מסוג 1000 בשכבה אחורית ו-3105 בשכבה קדמית (1%Mg)

פחות התנגדות לקורוזיה ועל כן אינה מתאימה לסביבה ימית

צבע מספק מערבי מוכר PPG, AKZO, BACKER צביעה בצבעים סיניים ע"פ רוב ללא תקן
מיוצר ע"פ רוב באירופה עם תקנים אירופאיים מחמירים מיוצר ע"פ רוב בסין וטיוואן ללא תקני איכות סביבה
ידידותי לסביבה – 100% מיחזור בטווח קצר וארוך פחות ידודיתי – 75% מהחומר (הבידוד) בעייתי למיחזור

חזק יותר, מכופף ב-CNC, דופן הכיפוף 2 מ"מ

מתחזק לאחר כיפוף ולא נדרשים חיזוקים בפאות

חלש יותר, מכופף ידנית לאחר חירוץ, דופן הכיפוף 0.5 מ"מ

מגיע לקריעת הפח לאחר מספר כיפופים

(נדרשים חיזוקים לאורך כל חירוץ, ע"פ ניטים גלויים)

רדיוס כיפוף פנימי 4 מ"מ רדיוס כיפוף פנימי 1 מ"מ
פחות מישורי באלמנטים גדולים יותר מישורי באלמנטים גדולים
עמיד יותר לפגיעות חיצוניות פגיע יותר בפגיעות חיצוניות (שכבה קדמית 0.5 מ"מ בלבד)
פטור מהצורך בדיקת 775 במכון התקנים הישראלי מאחר והחומרים אינם דליקים ומסווגים בדרגה V1.4.4 נדרשת בדירת 755 במכון התקנים
אלומיניום מלא בעובי 2-3 מ"מ מאושר לביצוע בכל העולם במערב אירופה אינו מאושר מעל 6 קומות
שוקל 5.4 קילוגרם למטר מרובע שוקל 7.6 קילוגרם למטר מרובע, כ-40% יותר מאשר אלומיניום SOLID

למה אלוקובונד של (ETALBOND) ELVAL?

ELVAL COLOR  היא אחת מיצרניות האלומיניום האירופאית הוותיקות והמובילות בעולם, והיחידה ביוון. הקונצרן העצום קיים למעלה מ-40 שנים, והוא שותף למגוון רחב של מוצרים איכותיים בענפים רבים, ביניהם: ענף הבנייה, ענף החיפויים, ענף האריזה, בניית ספינות, ענף הרכב, ענף האנרגיה, ענף התעשייה וה- HVAC. באמצעות רשת מסחרית גלובלית המבוססת על פני 21 מדינות, מייצאת ELVAL כ -80% מהייצור שלה ליותר מ-60 מדינות ומציעה פתרונות אמינים ותחרותיים, העונים על דרישות הלקוחות העולמיים התובעניים ביותר.

ELVAL השלימה תוכנית השקעות גדולה בציוד חדיש ומתקדם, המאפשרת לה להפעיל מתקני ייצור מתקדמים מסוגם בעולם, עם קיבולת שנתית של למעלה מ -280 אלף טון.

ELVAL שמה את איכות המוצרים והחדשנות הייצור כערך עליון. היא משקיעה המון בפיתוח מוצרים ושיפור המתקנים שהקימה. באמצעות מרכז הטכנולוגיה של ELVAL, מחלקה המיועדת למחקר ולפיתוח, אלוול מיישמת חידושים הן בתהליכי ייצור והן במוצרים אשר מסופקים ללקוחות באיכות גבוהה ביותר. הדגש על פיתוח המוצרים המתמשך וחילופי הידע אותם היא מובילה, מכוונים לשיפור מתמיד של מוצרים והשירותים המוצעים ללקוחותיה.

ELVAL מיישמת טכנולוגיה חדישה תוך שיפור מתמיד של הציוד שלה עם דגש רב ביצירת מוצרים חדשניים. 

ELVAL מחויבת לאיכות, והיא מיישמת מערכת ניהול, ייצור ובקרת איכות ברמה גבוהה ביותר, המאושרת בהתאם לדרישות התקן האירופאי.

תהליך הציפוי עומד בכל תקני האיכות האירופיים BREF, DIN, ASTM, BS, EN, ISO ו- ECCA, בעל מערכת פריקת פסולת נוזלית אפסית, והוא תואם באופן מלא את הוראות הפליטה התעשייתית IED – 2010/75/EU.

מפרט טכני

 • עובי 4 מ"מ | אלומיניום 0.5/0.5 מ"מ | ליבה 3 מ"מ fire retardant
 • רוחב 1500 | 1250 | 1000 | 2000 מ"מ בהזמנה מיוחדת
 • חיתוך למידות ע"פ דרישה
 • סגסוגת EN AW – 3105
 • שלוש שכבות צבע | גימור PVDF
 • ניתן להזמין מקשת רחבה של גווני RAL וגוונים מיוחדים
 • אישור מכון התקנים הישראלי | FR
 • משקל 7.6 ק"ג למ"ר
 • ניילון הגנה UV
 • ניתן למיחזור
 • תוצרת ETALBOND – ELVAL | מפעל אירופאי ECCA

גוונים ומרקמים

גווני RAL זמינים במלאי לאספקה מיידית
RAL 9003
2-3 שכבות צבע
RAL 7036
2 שכבות צבע
RAL 9007
2-3 שכבות צבע
RAL 9011 / RAL 9005
3 שכבות צבע
RAL 9016
2-3 שכבות צבע
Annapurna
3 שכבות צבע
Bronze / Champagne
3 שכבות צבע
anak Grey / RAL 9006
2-3 שכבות צבע

גוונים ומרקמים בהזמנה מיוחדת

Petra
Gold
Iris
Alpha
Future Classic
Matte Mates
Wood Effect
Ceramic Style
Old blues
Anodised

דוגמאות לפרויקטים

אלומיניום 2 ממ
חיפוש

 

תוכן עניינים
מעוניינים במידע בנוגע לפרויקט חדש

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

אתר זה מוגן באמצעות reCAPTCHA ובאמצעות מדיניות הפרטיות ומדיניות השירות של גוגל.

דילוג לתוכן